سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 RSS  |  Atom  | خانه | شناسنامه | پست الکترونیک | پارسی بلاگ
اوقات شرعی

شیرپوینت 2007

نیاز های سخت افزاری و نرم افزاری: (چهارشنبه 86/12/1 ساعت 8:0 صبح)

بعد از انجام مراحل قبلی ، در این مقاله شما با انواع مختلف پیاده سازی ها لابراتوآری (نرم افزاری و مجازی) و پیاده سازی در محیط به صورت جدی (واقعی) و نرم اقزار ها و سخت افزار های لازم آشنا خواهید شد.

نیاز های سخت افزاری و نرم افزاری: (عکس-نیازهای-سخت-افزاری-نرم-افزاری-را-بینید)

        + سخت افزار

        + نرم افزار

+ سخت افزار :
   تعداد سرورها:
        شما از یک کامپیوتر تا چند کامپیوتر را می توانید در اختیار این سرویس قرار دهید و سرور فارم (Server Farm) درست کنید.
   ارتباط با مدیران:
        البته، ما مدیران شبکه، تا نتوانیم لزوم این نوع برنامه ها را برای مدیران، برای اینگونه هزینه ها اثبات کنیم، شاید کمی مشکل داشته باشیم.
   رفع مشکل نداشتن سرور:
        معمولا چند سرور در اختیار مدیران شبکه برای ایجاد محیط تستی باید فراهم باشد. اگر سرور تستی در اختیار نبود هم می توان با اضافه کردن رم (RAM) به کامپیوترتان، و استفاده از برنامه هایی نظیر وی.ام ویر (VMware Virtual Machine) یا ام.اس ویرچوآل پی.سی (Microsoft Virtual PC) این محیط تست را فراهم کنید. (نسخه های سروری این دو محصول را در سایت های وی.ام ویر قسمت ایی.اس.اکس و مایکروسافت قسمت وی.ام.ویر ویرچوآل ماشین می توانید ببینید)
   برای دانلود این نرم افزار ها:
        اگر اینترنت پر سرعت در اختیار شماست به سایت ایمیول بروید. و برنامه را از قسمت دانلود، بگیرید و روی یک کامپیوتر بیرون شبکه تان (DMZ) نصب کنید، و بسیار آسان هر چیزی که می خواهید و به نظرتان می رسد سرچ کنید و  دانلود کنید.
   روش سرور های مجازی:
        روش قبلی را می توانید با استفاده از برنامه ایی.اس.اکس سرور (VMware ESX Server 3.05) نیز مرتفع کنید. این برنامه روی یک سرور با رم حداقل یک گیگ نصب می شود و می تواند روی سرور های بزرگ تر و مثلا با رم 16 گیگ تا 10 سرور را به شما با کارایی بالا ارائه دهد.(نسخه های سروری این دو محصول را در سایت های وی.ام ویر قسمت ایی.اس.اکس و مایکروسافت قسمت وی.ام.ویر ویرچوآل ماشین می توانید ببینید)
   نرم افزار های لازم :
        بعد از اینکه شما سی.دی برنامه را تهیه کردید و از نسخه ی اینترپرایز بودن آن مطمئن شدید نیاز به یک دامین دارید. اگر پیاده سازی لابراتوآری را پیش گرفتید، روش یک را پیش بگیرید و اگر پیاده سازی جدی را قصد کرده اید روش دوم را استفاده کنید.
   روش اول:
          ویندوز 2003 را نصب کنید و با کمک دستور ... آن را تبدیل به دامین کنترلر کنید. سپس سی.دی شیرپوینت را در سی.دی رام قرار دهید و ببینید چه نیزا هایی را به شما برای پیش نیاز نرم افزاری اعلام می کند. معمولا به شما این سه چهار مورد را گوشزد خواهد کرد.
                 1- آی.آی.اس را باید از کامپوننت های ویندوز نصب کنید.
                 2- ای.اس.پی دت نت نسخه 5 یا 6
                 3- دات نت فریم وورک2 برای سنترال ادیمین
                 4- دات نت فریم وورک 3 برای وورک فلو ها
اما روش نصب. وقتی شما به کنترل پنل رفتید و از ادد کامپوننتس شکل (کنترل-پنل-ادد-کامپوننت) آنها را اضافه کردید. و دات نت فریم وورک 2 و 3 را هم نصب کردید و در بین هر کدام از نصب ها هم ریستارت کردید. و دوباره سی.دی شیرپوینت را در سی.دی رام قرار دادید تا نصب را شروع کنید باز هم با اررور نصب ای.اس.پی دات نت از روی دات نت فریم وورک 2 مواجه خواهید شد. (حتما این اررور را با دقت بخوانید به شما می گوید یا به پنل مدیریتی آی.آی.اس بروید و به ای.اس.پی اجازه اجرا بدهید و یا آن را دوباره نصب کنید.) در این هنگام می بایست، دوباره دات نت فریم وورک 2 را نصب کنید و با دستور inetmgr وارد محیط مدیریت آی.آی.اس شوید و به ای.اس.پی اجازه اجرا شدن بدهید. و با دستور دیگر iisreset آن را رستارت کنید. اما باز هم اگر حل نشد که معمولا این طور است باید دوباره نصب کیند و ریستارت کنید
در این هنگام اگر با وی.ام ویر کار می کنید حتما اسنپ شات تهیه کنید.
به مرحله ی بعدی که شروع نصب است خوش آمدید.
در این مقاله شما با انواع مختلف پیاده سازی ها لابراتوآری (نرم افزاری و مجازی) و پیاده سازی در محیط به صورت جدی (واقعی) و نرم اقزار ها و سخت افزار های لازم آشنا شدید.
بعد از انجام مراحل قبلی   پس به فهرست این وبلاگ مراجعه کنید و مطالب را دنبال کنید. • کلمات کلیدی : مقالات آموزشیSharepoint 2007
 • نویسنده: صابر طباطبائی یزدی

 • نظرات دیگران ( )
 • برای تهیه ی سی دی آموزش شیرپوینت اینجا کلیک کنید


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  آموزش شیرپوینت 2016 مخصوص سازمان ها کلاس خصوصی استاد با سابقه
  آموزش بیزتاک سرور که متصل به شیرپوینت و crm
  مشکل دیگر با ساختن اس اس پی SSP
  Fwd: HIDE VEIW ALL Site CONTENT
  Re:
  Fwd: * share point *
  ram xp 4gig boot.ini
  Re: salam
  hide announcements elements برای حذف گزینه ی ایجاد کننده در لیست
  Re: خواهش میکنم به من کمک کنید
  Fwd: شیرپوینت فارسی سازی
  مشکل بک آپ از شیرپوینت
  مشکل ساختن شیرد سرویس در شیرپوینتmoshkele sakhtane ssp
  رفع اشکالات متداول در سرور شیرپوینت
  سی دی های آموزشی فارسی شرکت های بزرگ آموزشی در سراسر دنیا
  [همه عناوین(35)][عناوین آرشیوشده]